Status: Ongoing

Server time: 18.03.2026 16:21

Tender card #SL250276
ČOV Skalica osadenie merania a ČOV Myjava osadenie merania

Message detail #737372

Delivery date and time
09.03.2026 10:07:44
From
Bratislavská vodárenská spoločnosť, a.s.
To
All
Type
Other
Subject
Odpoveď na žiadosť o vysvetlenie podkladov

Dobrý deň prajem,

na základe predloženej žiadosti o vysvetlenie Výzvy na predloženie ponuky na zákazku „ČOV Skalica osadenie merania a ČOV Myjava osadenie merania“ jedného zo záujemcov Vám predkladáme nasledovné odpovede na predložené otázky. 

Otázka č. 1:  

V zadaní nie je špecifikovaný typ Modbus fyzickej vrstvy. Modbus RTU, alebo Modbus TCP? Nie sú požadované žiadne iné výstupy?

Odpoveď na otázku č.1 :  Jedná sa o ModBus TCP/IP a display s užívateľským rozhraním.

Otázka č. 2:  

V prílohe č.1 výzvy je napísané „Pre riadenie procesu je nutné zabezpečiť meranie dusíka vo forme N-NO3 na konci denitrifikácie, N-NH4 a P-PO4 na konci linky biologického čistenia odpadových vôd.“ Na schéme je však uvedené aj meranie N-NO3 na výstupe (na konci linky bio čistenia). Požaduje sa toto meranie? Ak áno, má byť meranie N-NO3 s korelujúce na obsah chloridov? Táto otázka platí aj pre ČOV Myjava.

Odpoveď na otázku č.2 :  

Na konci denitrifikácie je požadovaná NO3 sonda pre každú linku a na konci linky biologického čistenia je požadovaná sonda NO3/NH4 pre každú linku a analyzátor PO4 dvojkanálový spoločný.