Status: Ongoing

Server time: 10.10.2025 22:44

Tender card #VO - 000978
Rekonštrukcia cesty a mostov II/527 Veľký Krtíš - Sucháň, kumulatívne staničenie km 48,947 - 67,587; V. etapa; úsek 2. a úsek 3.

Information

ID of tender
70993
Name of content of tender
Rekonštrukcia cesty a mostov II/527 Veľký Krtíš - Sucháň, kumulatívne staničenie km 48,947 - 67,587; V. etapa; úsek 2. a úsek 3.
Tender ref. no.
VO - 000978
Public tender journal ref. no.
Vestník č. 203/2025 - 08.10.2025, č. 16038 - MSP, Identifikátor ÚVO: 1370409
EU journal ref. no.
OJ S 192/2025 - 07.10.2025, č. 656737-2025
Type of tender
Nadlimitná zákazka
Type of public tender
Verejná súťaž podľa § 66 (7)
Type of procurement
Construction
Outcome of tender
One-off Contract
Estimated value
4 865 707,89 EUR
Main CPV
45000000-7 - Construction work
Further CPV
45100000-8 - Site preparation work
45221110-6 - Bridge construction work
45221220-0 - Culverts
45213315-4 - Bus-stop shelter construction work
Tender split into parts
No
The tender is not divided into parts - justification
Predmetom zákazky je uskutočnenie stavebných prác – Rekonštrukcia cesty a mostov II/527 Veľký Krtíš - Sucháň, kumulatívne staničenie km 48,947 - 66,876; V. etapa; úsek 2. a úsek 3. Verejný obstarávateľ bude predmetné stavebné práce riešiť ako jedno odovzdanie diela, aby sa vzhľadom na charakter uskutočnenia stavebných prác eliminovalo riziko kolízie zhotoviteľov. Verejný obstarávateľ považuje za nevhodné rozdeliť predmet zákazky na jednotlivé časti, pretože prípadným rozdelením na akékoľvek časti by došlo k výraznému sťaženiu až k zmareniu možnosti úspešného zhotovenia diela.

Z preambuly smernice Európskeho parlamentu a Rady EÚ č. 2014/24/EÚ o verejnom obstarávaní a o zrušení smernice 2004/18/ES (recitál 78) pritom vyplýva, že ak sa verejný obstarávateľ rozhodne, že by nebolo vhodné rozdeliť zákazku na časti, dôvodom takéhoto rozhodnutia by napríklad mohlo byť, že potreba koordinácie jednotlivých dodávateľov častí zákazky by mohla predstavovať vážne riziko ohrozenia riadneho plnenia zákazky.
Po dôkladnom preskúmaní a následnom zvážení následkov možného rozdelenia predmetu zákazky na časti a na základe všetkých vyššie uvedených dôvodov, ak by sa obstarávaný predmet zákazky rozdelil na časti, v rámci ktorých by bolo umožnené uchádzačom predkladať ponuky na samostatné časti predmetu zákazky, a v ktorých by napokon mohlo byť viacero rôznych úspešných dodávateľov, tak potreba koordinácie dodávateľov jednotlivých častí zákazky, ktorá by bola pre riadne plnenie celého obstarávaného predmetu zákazky nevyhnutná, by mohla predstavovať riziko ohrozenia riadneho plnenia obstarávanej zákazky a takýto stav je vo svojej podstate pre verejného obstarávateľa nepredstaviteľný.

Verejný obstarávateľ posúdil všetky okolnosti, pričom dospel k záveru, že delenie predmetu zákazky nie je účelné, naopak bolo by výrazne kontraproduktívne, a to najmä z dôvodov, že rozdelenie zákazky na časti by pri uskutočnení stavebných prác spôsobovalo časové, personálne, organizačné a právne prekážky, ktoré by sťažovali uskutočniť stavebné práce, zároveň rozdelením zákazky by sa oslabila pozícia verejného obstarávateľa z hľadiska držania záruky a z hľadiska praktickej možnosti vymáhania zodpovednosti u zhotoviteľov.

Verejný obstarávateľ pristúpil k nerozdeleniu predmetu zákazky na časti, ktoré odôvodňuje v súlade s § 28 ods. 2 ZVO v zmysle vyššie uvedeného.
Electronic auction
No
Centralised tender
No
NUTS
SK - Slovenská republika
Brief description of tender or procurement

Predmetom zákazky je uskutočnenie stavebných prác. Ide o rekonštrukciu a modernizáciu úsekov cesty II/527 v okrese Veľký Krtíš od Modrého Kameňa cez Dačov Lom po Sucháň. Jedná so o úpravy nevyhovujúceho stavebného stavu ciest najmä vozovky, odvodňovacích zariadení, mostov a priepustov, dopravného značenia, bezpečnostných prvkov a autobusových zastávok.

Riešený 2. Úsek cesty II/527 začína v ckm 55,136, prechádza katastrami Horné Strháre a Dolný Dačov Lom. Dĺžka rekonštruovaného úseku cesty je cca 2,3 km. Na tomto úseku sa budú rekonštruovať 4 mostné objekty a 2 priepusty. V rámci rekonštrukcie cesty bude zrealizovaná aj obnova 4 autobusových zastávok.

Riešený 3. Úsek cesty II/527 začína v ckm 62,587 prechádza katastrami Dolný Dačov Lom, Horný Dačov Lom a Sucháň. Dĺžka rekonštruovaného úseku cesty je cca 4,3 km. Na tomto úseku sa budú rekonštruovať 3 mostné objekty a 10 priepustov. V rámci rekonštrukcie cesty bude zrealizovaná aj obnova 5 autobusových zastávok.

Criterion for evaluation of bid
Lowest price
For evaluation the price is determined

including VAT

Environmental Tender

Yes

Socially Responsible Tender

Yes

Schedule

Lehota na predkladanie ponúk
06.11.2025 09:00:00 (Online access to bids)
Planned opening of bids
06.11.2025 10:00:00

Public Promoter

Subject's name
Banskobystrický samosprávny kraj
Address
Nám. SNP 23
Banská Bystrica
974 01, Slovak republic
Process supervisor
Mgr. Marta Juríčková
marta.jurickova@zdielanesluzby.sk
+421 940608017

Documents