Status: Ongoing

Server time: 22.06.2026 17:21

Tender card #08/10301/2026
D2 Križovatka Dúbravka

Information

ID of tender
78472
Name of content of tender
D2 Križovatka Dúbravka
Tender ref. no.
08/10301/2026
EU journal ref. no.
EÚ vestník č. 114/2026 zo dňa 16.06.2026 pod. ozn. 412358-2026
Type of tender
Nadlimitná zákazka
Type of public tender
Verejná súťaž podľa § 66 (7)
Type of procurement
Construction
Outcome of tender
One-off Contract
Estimated value
13 617 526,00 EUR
Main CPV
45000000-7 - Construction work
Further CPV
45233100-0 - Construction work for highways, roads
71320000-7 - Engineering design services
Tender split into parts
No
The tender is not divided into parts - justification
Verejný obstarávateľ odôvodňuje nerozdelenie predmetu zákazky na časti tým, že pred vyhlásením postupu zadávania zákazky dôkladne zvážil a vzal do úvahy všetky skutočnosti, ktoré sa týkajú vhodnosti, resp. nevhodnosti rozdelenia predmetnej zákazky na časti.
Pri spracovávaní jednotlivých častí dokumentácií a následnej realizácii diela práce na seba bezprostredne nadväzujú, a preto je nutné, aby ich realizoval jeden zhotoviteľ, ktorý bude spĺňať potrebné kvalitatívne a odborné požiadavky objednávateľa. Nie je možné zákazku rozdeliť medzi viacerých zhotoviteľov, pretože ich vzájomná koordinácia pri jednotlivých častiach diela by bola značne problémová a mohla by mať negatívny vplyv na dodržanie zmluvného termínu dodania dokumentácií.
V prípade rozdelenia zákazky na menšie celky by počas projekčných prác a realizácie diela vznikali nejednoznačnosti vyplývajúce z problémov zosúladenia jednotlivých čiastkových prác v rámci ich vzájomnej nadväznosti. Pri rozdelení zákazky by z toho vyplynula komplikovanosť na koordináciu, časové oneskorenia s ohrozením dodržania zmluvného termínu dodania, dodatočné práce naviac a s tým súvisiace navýšenie finančných zdrojov na projekčné práce a realizáciu. Z uvedeného vyplýva, že je nevyhnutné v požadovanom rozsahu spracovania dokumentu a realizácie stavby zachovať kontinuitu tvorby jedným dodávateľom, a to z dôvodu zabezpečenia komplexnosti, kvality, hospodárnosti a efektívnosti vypracovania diela, keďže výsledkom plnenia predmetu zákazky bude zhotovenie jedného diela.
Verejný obstarávateľ odôvodňuje nerozdelenie zákazky na časti tým, že nerozdelenie predmetu zákazky je ekonomicky, administratívne a technicky výhodnejšie pri dodaní služby od jedného dodávateľa, nakoľko ide o špecifický druh služby, zložený z časovo bezprostredne na seba nadväzujúcich prác. Rozdelenie na časti by mohlo predstavovať vážne riziko ohrozenia riadneho plnenia zákazky. Uvedené stavebné objekty spolu úzko súvisia za účelom zabezpečenia bezpečnej prevádzky diaľnice D2 a nie je možné ich realizovať a prevádzkovať oddelene.
Electronic auction
No
Centralised tender
No
NUTS
SK - Slovenská republika
Brief description of tender or procurement

Predmetom zákazky je uskutočnenie stavebných prác a inžinierska činnosť, vrátane vypracovania projektovej dokumentácie pre projekt „D2 Križovatka Dúbravka“, ktorá je umiestnená v mieste križovania Dúbravčickej ulice s diaľnicou D2.
Navrhovaná križovatka Dúbravka sa nachádza v km 55,825 diaľnice D2, v katastrálnom území Bratislava - Dúbravka a Bratislava – Lamač. Diaľnica D2 je v tomto úseku 4 – pruhovou komunikáciou v kategórii D 26,5/100. V km cca 55,603 D2 križuje železničnú trať č. 110 - Bratislava – Kúty - Břeclav. Vľavo od diaľnice D2 sa nachádza MČ Dúbravka, ktorá sa bude ďalej rozvíjať, a ktorej dopravné napojenie na diaľnicu D2 je obmedzené a kapacitne nevyhovujúce. Toto je primárny dôvod, pre ktorý sa uvažuje s výstavbou križovatky Dúbravka, ktorá je navrhnutá ako neúplná s dvomi vetvami v smere z / do centra Bratislavy.
Opis predmetu zákazky je podrobne vymedzený vo Zväzkoch 3 a 5 súťažných podkladov.

Criterion for evaluation of bid
Lowest price
For evaluation the price is determined

not including VAT

Notes

Lehota viazanosti ponúk je 12 mesiacov od uplynutia lehoty na predkladanie ponúk.

Schedule

Lehota na predkladanie ponúk
25.08.2026 10:00:00 (Online access to bids)
Planned opening of bids
25.08.2026 13:00:00

Public Promoter

Subject's name
Národná diaľničná spoločnosť, a.s.
Address
Dúbravská cesta 14
Bratislava
841 04, Slovak republic
Process supervisor
Barbora Lajková
barbora.lajkova@ndsas.sk
+421 258311042
Link to online profile of contracting authority
https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/9127

Documents