Status: Ongoing

Server time: 03.09.2026 19:53

Tender card #Z26028
Dodávky plynu na rok 2027

Information

ID of tender
80708
Name of content of tender
Dodávky plynu na rok 2027
Tender ref. no.
Z26028
Type of tender
VZMR
Type of public tender
VZMR
Type of procurement
Goods
Outcome of tender
One-off Contract
Main CPV
09123000-7 - Natural gas
Tender split into parts
No
Electronic auction
No
Centralised tender
No
NUTS
CZ - Česká republika
Content of tender

Dodávky plynu pro rok 2027

Brief description of tender or procurement

Předmětem plnění veřejné zakázky je fyzická dodávka zemního plynu v režimu maloodběratele do odběrných míst Zadavatele uvedených v čl. 3.2 Výzvy a blíže vymezených v příloze č. 2 Výzvy, a to pro období od 1. 1. 2027 do 31. 12. 2027 v režimu smlouvy o sdružených službách dodávky plynu ve smyslu ust. § 72 zákona č. 458/2000 Sb., o podmínkách podnikání a o výkonu státní správy v energetických odvětvích a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších přepisů (dále také jako „energetický zákon“), a vyhlášky Energetického regulačního úřadu (dále jen „ERÚ“) č. 349/2015 Sb., o Pravidlech trhu s plynem, ve znění pozdějších předpisů, a dalších prováděcích vyhlášek k energetickému zákonu, a s tím související závazek Zadavatele k odběru zemního plynu z plynárenské distribuční soustavy a převzetí odpovědnosti dodavatele za odchylku Zadavatele vůči operátorovi trhu ve smyslu těchto předpisů. Zadavatel předpokládá celkovou spotřebu plynu za rok v objemu 1821 MWh. Zadavatel doplňuje, že tento předpoklad a údaje o rozsahu odběru uvedené v příloze č. 2 výzvy vychází z celkového odběru zemního plynu na příslušných odběrových místech za rok 2025.

Zadavatel požaduje sjednání dodávek plynu za tzv. fixní poplatek.

Dodávka zemního plynu je splněna přechodem zemního plynu z příslušné distribuční soustavy přes měřící zařízení do odběrného místa odběratele. Měření dodávek, včetně vyhodnocování a předávání výsledků měření je zajišťováno provozovatelem distribuční soustavy podle příslušného platného právního předpisu.

Dodávka zemního plynu se uskutečňuje v režimu maloodběratele v souladu s hodnotou rezervované kapacity a odběru dle definice jednotlivých odběrových míst.

Za sjednané množství dodávky zemního plynu se považuje skutečně dodané a odebrané množství zemního plynu v odběrném místě odběratele.

Dodávka zemního plynu je splněna přechodem zemního plynu z příslušné distribuční soustavy přes měřící zařízení do odběrného místa odběratele. Měření dodávek, včetně vyhodnocování a předávání výsledků měření je zajišťováno provozovatelem distribuční soustavy podle příslušného platného právního předpisu.

Criterion for evaluation of bid
Lowest price
For evaluation the price is determined

not including VAT

Method of submitting bids
Online only

Schedule

Lhůta pro podání nabídek
11.09.2026 10:00:00
Planned opening of bids
11.09.2026 10:01:00

Public Promoter

Subject's name
Silnice LK a.s.
Address
Československé armády 4805/24
Jablonec nad Nisou
466 05, Czech Republic
Process supervisor
Monika Poslová
monika.poslova@silnicelk.cz
+420 770100950
Link to online profile of contracting authority
https://profily.proebiz.com/profile/28746503

Documents